Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Śmiele rozwiązania dla Twojego mieszkania

Domy również energooszczędne, jak oraz tak zwane pasywne mają łączne zadanie – optymalne oszczędzanie energii w czasie ich użytkowania. Oba te rodzaje domów mają w związku z tym w sobie nadzwyczaj wiele podobieństw oraz wspólnych cech, jak chociażby rozmieszczenie pojedynczych pomieszczeń, w zależności od kierunków świata, jak również przeszklenie maksymalne ściany południowej obiektu. Jednakowoż mają oraz kilka cech odrębnych: domy energooszczędne mogą posiadać dach wielospadowy, natomiast domy pasywne mogą posiadać dach tylko jedno bądź też dwuspadowy.

W domach pasywnych następuje zupełne zamknięcie przeszkleń w ścianie oraz dachu od witryny północnej, tudzież w domach energooszczędnych przeszklenia tego typu są możliwe, acz zredukowane do minimum. Domy energooszczędne mają solidny współczynnik przenikania ciepła, nie powinien on być znacznie większy niż 0,2 W/(m2K), natomiast w domach z rodzaju pasywnych współczynnik ten jest jeszcze bez mała dwukrotnie niższy. Odnośnie wentylacji też są różnice w obu rodzajach domów, w energooszczędnych sprawność odzysku ciepła oscyluje w granicach 70 procent, tudzież w domach pasywnych jest jeszcze większy, albowiem aż 80 procent.

W dobie kryzysu energetycznego, co jednoczy się choćby z drożejącą coraz bardziej energią oraz powolnym wyczerpywaniem się kopalin energetycznych na całym globie, projektanci oraz budowniczowie domów projektują coraz to oryginalne techniki i rozwiązania, mające za zadanie zminimalizowanie strat energii cieplnej. Zgodnie więc z tymi założeniami domy przyszłości to będą oczywiście domy w najwyższym stopniu energooszczędne, naturalnie zasilane tylko energią odnawialną, jak kolektory słoneczne lub pompy ciepła, popierane źródłami energii proekologicznej. Dobrą opcją są inteligentne domy – inteligentny dom zestaw. Takie mieszkania będą przeszklone od południowej, aby maksymalizować pobranie ciepła słonecznego, od południowej będą również zlokalizowane takie pomieszczenia jak jadalnia czy pokój dzienny, natomiast od północnej garaż, spiżarka oraz pozostałe pomieszczenia oszczędnościowe, niewymagające znacznego źródła ciepła do funkcjonowania.

Kształt domu również będzie jak najprostszy, aby zminimalizować powierzchnie ścian czy dachu, skąd jakkolwiek ucieka najogromniejsza ilość ciepła. Zostanie zminimalizowana ilość mostków termicznych – a więc miejsc, gdzie ciepło bezpowrotnie znika, za to wentylacja będzie rozwinięta w sposób bardzo dobry, zapewniając sprawność odzyskiwania ciepła nawet na poziomie 80 procent.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Czytaj poprzednie

Jakim sposobem przygotować się do przyjęcia psa w domu bądź też mieszkaniu?

Czytaj kolejne

Prestiżowe whisky Single Malt w sklepie Klan Whisky

One Comment

Dodaj swój komentarz