Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Budowa prywatnej hali ze stali, czy najem hali namiotowej?

Przejęcie placu budowy przez wykonawców ma obowiązek być niesłychanie odpowiednio sprawdzone. Całościowe wykonawstwo zobligowane jest do sprawdzenia poprawności wytyczonego terenu z planami papierowymi. Każda budowa, w tym też oraz budowa hal łączy się z podziałem robót budowlanych na etapy. Hale stalowe rozpoczynają swą podróż budowy właśnie od przejęcia placu budowy przez wykonawcę.

Po przejęciu placu ze względu na to, iż konstrukcje stalowe powstają zazwyczaj z elementów prefabrykowanych, ciężkich oraz montowanych na wysokościach, wykonawca ma obowiązek ogrodzić teren i założyć na ogrodzeniu dobre tablice informacyjne. Jest to robione ze względu na bezpieczeństwo osób trzecich, aby nikt nieupoważniony nie poruszał się po budowie w tracie prac. Konstruując hale stalowe daje gigantyczny nacisk na przestrzeganie przepisów BHP.

Kolejnym etapem zaraz po zabezpieczeniu budowy oraz zaopatrzeniu jej w odpowiednie środki socjalne dla robotników rozpoczyna się budowa. Hale stalowe są w stanie być obiektami chwilowymi, bądź ciągle posadowionymi – można również zdecydować się na najem, hale namiotowe do wynajęcia. Znaczy to, że wolno je z czasem zwinąć jak domek z kart jednakże na budowę hali stalowej niezbędne jest pozwolenie oraz oparcie jej na fundamentach. Pierwszym elementem prac budowlanych jest wytyczenie niwelacyjne terenu oraz zebranie humusu z miejsca gdzie będzie posadowiona hala.

Istotne jest by nie przebrać wykopu, ponieważ narusza się wówczas stałą a równolegle rodzimą konstrukcję gruntu, co ma okazję doprowadzić do szybszego osiadania obiektu. Wobec tego każdy wykonawca stara się nie kopać za dużo ani za głęboko. Następnym etapem jest wylanie fundamentów pod obiekt. Polega to na zrobienie szalunku, innymi słowy deskowania oraz ułożeniu zbrojenia. Fundamenty pod hale są w kształcie kwadratów w celu podtrzymania całej konstrukcji, innymi słowy głównych ram hali, które przenoszą najwięcej obciążeń z budynku na grunt. Zbrojenie przy takim rodzaju fundamentu jest w formie specjalnej siatki powiązanej z prętów o trafnej średnicy.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Czytaj poprzednie

Odzież zabezpieczająca dla spawaczy

Czytaj kolejne

Precjoza dla panów

Dodaj swój komentarz