Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Wymarzona praca a edukacja – nie zawsze zapewnia stanowisko

Nie wystarczy skończyć odpowiednie studia, skonstruować korzystne CV oraz czekać na telefon od możliwego przyszłego pracodawcy. Stworzony przez nas rynek pracy jaki jest każdy wie, więcej jest poszukujących aniżeli miejsc pracy. Jeżeli rzeczywiście zależy Tobie aby ta wymarzona praca stała się twoja, weź sprawy w swoje dłonie. Zacznij aktywnie wypatrywać zatrudnienia – na przykład na praca. A na efekty nie będzie wypada długo czekać. Udostępniaj się w prezentacjach, kursach czy konferencjach branżowych przeprowadzanych przez firmy na uczelniach. Przestaniesz być anonimową jednostką z CV. Sam pofatyguj się do intrygującej cię firmy. Właściciel firmy doceni twoje zaangażowanie. Wyeksploatuj potęgę sieci. Coraz powszechniejsze serwisy społecznościowe o profilu biznesowym niech staną się twoim orężem.

Stwórz tam własny kompetentny profil. Pomyśl o znajomych, jacy mogą mieć kontakty czy też informacje na temat wolnych wakatów. Często firmy poszukują przyszłych pracowników poprzez polecenia lub też znajomości. Korzystaj z Targów Pracy czy Dni Kariery organizowanych przeważnie jesienią i wiosną przez ośrodki akademickie.

Może i nie odnajdziesz wymarzonej pracy na takich targach jakkolwiek uzyskasz ogrom wiadomości, jakie później masz możliwość aktywnie wykorzystać. Nie tylko dyplom renomowanych uczelni, doświadczenie czy parę języków obcych zagwarantuje Tobie znalezienie atrakcyjnej pracy. Poszukiwani są pracownicy, jakim nieobca jest rywalizacja sportowa. Treningi, pokonywanie własnych słabości, wytrwałość w ćwiczeniach to stosowny sygnał dla headhunterów.

Praca dla takiej osoby nie będzie problemem. Osoby czynnie pielęgnujące sport są wartościowszymi pracobiorcami niż te, które wolny czas spędzają przed telewizorem czy w pubach. Osoby atletyczne są pozytywnie nastawione do świata. Wiedzą o tym naturalnie szefowie lub firmy rekrutacyjne. Właśnie dlatego należałoby w swoim CV pochwalić się sportowymi pasjami. Fachowcy od rekrutacji bez ogródek przyznają, iż mając do wyboru kilkanaście osób o pokrewnych kwalifikacjach, wybiorą osobę, której nie obce są godziny spędzone na siłowni czy bieżni.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Czytaj poprzednie

Dokładne opisy wyrobów umieszczonych w sklepie witamin.pl

Czytaj kolejne

Które meble kuchenne zakupić?

Dodaj swój komentarz