Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Domowe środki kontroli urodzeń

Kontrola urodzeń jest czujnym środkiem zapobiegania i unikania niechcianej ciąży. Ważne jest, aby zrozumieć wartość ostrożnych metod kontroli urodzeń, aby uczynić je nieszkodliwymi dla kobiet, które nie są gotowe do zajścia w ciążę. Różne techniki antykoncepcji medycznej są skuteczne, ale mogą wiązać się z pewnym ryzykiem, takim jak skutki uboczne w przypadku pigułek antykoncepcyjnych. W celu uniknięcia ciąży można zastosować nie tylko kobiety, ale także opcje kontroli urodzeń mężczyzn lub środki zapobiegawcze

Natura zawsze ma rozwiązania na każdy stan, a kontrola urodzeń nie pozostaje nietknięta przez dobrodziejstwa natury. Istnieje kilka tanich metod kontroli urodzeń, które można stosować w domu; jednak nie są niezawodne.

Dlaczego kontrola urodzeń?

Kobiety w wieku rozrodczym muszą być chronione przed niechcianą ciążą, ponieważ może to negatywnie wpłynąć na jej zdrowie reprodukcyjne. Ważne jest, aby zachować co najmniej 3-letnią przerwę między dwiema ciążami, aby kobiety mogły uzupełnić pulę składników odżywczych i umożliwić zdrową ciążę bez powikłań.

Zdrowa matka rodzi zdrowe dziecko. Kontrola urodzeń jest bardzo ważna dla zapewnienia dobrego zdrowia fizycznego i psychicznego nienarodzonego dziecka. Kontrola urodzeń jest również obowiązkowym środkiem zwalczania rosnących problemów demograficznych.

Domowe środki kontroli urodzeń

Znając znaczenie kontroli urodzeń dla dobrego zdrowia, należy szukać odpowiednich i skutecznych opcji kontroli urodzeń. Wiele naturalnych środków antykoncepcyjnych jest bezpiecznych i łatwych do zastosowania w domu. Jednak nie są one niezawodne i powinny być używane tylko wtedy, gdy inne opcje nie są dostępne. Przyjrzyjmy się różnym rodzajom metod kontroli urodzeń:

1. Metody fizyczne

Metoda kalendarzowa: Metoda kalendarzowa to technika oznaczania miesięcznych cykli menstruacyjnych w celu sprawdzenia dat przypadających na dni owulacji, w których istnieje maksymalne prawdopodobieństwo zajścia w ciążę. Jest to środek zapobiegawczy w celu uniknięcia ciąży poprzez obliczenie możliwych dni owulacji. Minimum 12 cykli musi być sporządzonych na wykresie, odejmij 18 dni od najkrótszego i 11 dni od najdłuższego cyklu miesiączkowego, aby otrzymać dni, w których jesteś najbardziej płodna. Używaj ochrony w tych dniach lub przestrzegaj abstynencji od współżycia, aby zapobiec ciąży.

Metoda temperaturowa: Owulacja powoduje podwyższenie temperatury ciała. Rejestruj temperaturę ciała trzy razy dziennie, aby znaleźć dzień, w którym nastąpi owulacja. Zapobieganie współżyciu w tych dniach lub stosowanie ochrony może być pomocne w zapobieganiu niechcianej ciąży.

Prezerwatywa: Jest to najpopularniejsza barierowa metoda antykoncepcji. Używanie prezerwatywy podczas stosunku jest najskuteczniejszą i najbezpieczniejszą opcją antykoncepcji. Rzadko zdarza się, że ta metoda może zawieść. Należy zadbać o odpowiednią higienę podczas używania prezerwatywy, aby uniknąć infekcji. więcej szczegółów

2. Zioła do kontroli urodzeń

Koronka Królowej Anny: Koronka Królowej Anny lub nasiona dzikiej marchwi zapobiegają implantacji jaja poprzez zakłócanie syntezy progesteronu. Jego nasiona należy pobrać wkrótce po stosunku bez zabezpieczenia, do siedmiu dni. Można go również przyjmować jako miksturę lub herbatę. Po jego zastosowaniu mogą wystąpić łagodne skutki uboczne, takie jak zaparcia.

Kora korzenia bawełny: Kora korzenia bawełny po wysuszeniu jest ziołem zapobiegającym ciąży. Wysuszony korzeń bawełny, przyjmowany jako herbata lub ugotowany w wodzie, stymuluje uwalnianie hormonu oksytocyny, który zapobiega ciąży.

  1. Neem: Neem to zioło plemnikobójcze, które było używane od czasów starożytnych jako środek antykoncepcyjny. To indyjskie zioło może być przyjmowane jako liście, ekstrakt lub olejek neem. Chociaż neem nie wpływa na produkcję plemników, zamiast tego zabija plemniki.
  2. Zarówno mężczyźni, jak i kobiety mogą przyjmować ekstrakt z miodli indyjskiej lub olej z miodli indyjskiej jako środek antykoncepcyjny, aby w najbardziej skuteczny sposób zapobiegać ciąży.
  3. Wstrzykiwanie oleju z miodli indyjskiej przez pochwę może powodować odwracalną niepłodność u kobiet przez około rok.

Pennyroyal (mięta zielona): Pennyroyal jest również dobrą opcją zapobiegania niechcianej ciąży. Ta starożytna metoda jest najbardziej pomocna, gdy zioło dodaje się do herbaty i przyjmuje w małych dawkach. Spożycie większe niż wymagane może również powodować reakcje trujące. Skonsultuj się z lekarzem medycyny alternatywnej przed zażyciem tego zioła.

Black and Blue Cohosh: Zioła Black and Blue Cohosh stymulują uwalnianie hormonu oksytocyny, powodując skurcz ścian macicy i zapobiegając ciąży. Należy skonsultować się z lekarzem w sprawie dawki, którą można przyjąć. Spożywaj go w postaci parzonej mikstury, aby zapobiec ciąży.

Pietruszka: Pietruszka to łatwo dostępne zioło przydatne w zapobieganiu ciąży. Nie ma żadnych skutków ubocznych, co czyni go jedną z najkorzystniejszych organicznych metod kontroli urodzeń.

3. Owoce i suszone owoce

Owoce cytrusowe: Witamina C jest przydatną opcją kontroli urodzeń. Owoce cytrusowe, takie jak cytryna, amla i guawa, są bogate w zawartość witaminy C. Najbardziej zalecana jest czysta witamina C, aby uniknąć ciąży. Czystą witaminę C można również przyjmować jako suplementy. Weź 2 dawki witaminy C (500 mg) do 3 dni po stosunku bez zabezpieczenia. Nie należy go przyjmować, jeśli wynik testu na ciążę jest pozytywny.

Suszona morela: Suszona morela jest również pomocna w kontroli urodzeń, jeśli jest przyjmowana po stosunku. Wymieszaj suszone morele z miodem i wodą i zmiksuj je w mieszankę. Wypij jedną filiżankę tej mieszanki, aby zapobiec ciąży. To skuteczny, łatwy i szybki sposób na uniknięcie niechcianej ciąży.

Suszone Morele i Miód do kontroli urodzeń

Papaja: Jedzenie papai po niebezpiecznym stosunku pomaga zapobiegać ciąży. Nie pozwala na zapłodnienie i wspomaga kontrolę urodzeń. Unikaj przyjmowania papai, jeśli test ciążowy jest pozytywny, ponieważ może to prowadzić do aborcji i innych problemów.

Suszony Anjeer (ryc.): Anjeer jest stosowany jako metoda kontroli urodzeń od czasów starożytnych. Spożywanie 1-2 suszonych owoców anjeer pomaga zapobiegać niechcianej ciąży. Duże ilości suszonego anjeeru mogą podrażnić żołądek, dlatego należy go spożywać tylko w kontrolowanych ilościach.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Czytaj poprzednie

Gdzie znaleźć podzespoły motoryzacyjne?

Czytaj kolejne

Jakie są właściwości odchudzającej kawy?

Dodaj swój komentarz