Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Co to są suplementy oraz peptydy?

Czym są suplementy? Są to pomocnicze substancje obejmujące mikro i makroelementy, witaminy – w postaci pastylek, kapsułek, płynów, rozpuszczalnych proszków, jakie zażywane w trafnej, wskazanej ilości uzupełniają braki w naszym organizmie, utrzymując go w porządnej kondycji. Kto powinien wzbogacić swoją dietę o suplementy? Z pewnością – osoby będące w czasie rekonwalescencji, które po dłuższej chorobie mają zaburzoną ilość mikroelementów. Spowodowane jest to też przyjmowaniem przeróżnych lekarstw i stosowaniem przeróżnych terapii.

Osoby, które stosują diety odchudzające – każda dieta odchudzająca eliminuje z posiłków pewne składniki pokarmowe, a tym samym zawarte w nich mikroelementy. Należy je wobec tego uzupełnić suplementami. Interesującą opcja są także ostatnio peptydy – znacznie więcej na SARM. Sportowcy również są w grupie zażywających pomocnicze substancje.

Oczywiście, nie ma mowy o tych dopingujących, niemniej jednak wyłącznie tych uzupełniające naturalne braki mikroelementów spowodowane intensywnymi treningami. Wszyscy, którzy uczęszczają na siłownie – także powinni zażywać suplementy. Przeważnie zażywanymi 'codziennymi’ suplementami są wapń, potas, magnez, fosfor, sód – czyli makroelementy, i żelazo, cynk, miedź, mangan, jod, fluor – inaczej mikroelementy. Do naturalnego funkcjonowania organizmu człowiek pragnie 46 mikro i makroelementów, z jakich 30 jest niezbędnych do życia.

Najatrakcyjniejsze są preparaty zawierające wszelkie powyższe szczegóły w odpowiednich proporcjach. Można je nabyć w każdej aptece, chociaż nie są one lekarstwami. Jeśli jednakże nasze posiłki składają się z produktów wszystkich grup pokarmów, nie musimy suplementów zażywać. Dla sportowców, jakich wysiłek pochłania wiele energii, odżywki wyglądają nieco inaczej. Preparaty akcesoryjne to między innymi – odżywki białkowe oraz węglowodanowe, kreatyna, aminokwasy, glutamina oraz substancje regenerujące stawy. Do tego jeszcze dochodzą mikro oraz makroelementy i witaminy. Suplementy są więc potrzebne do zażywania w wielu sytuacjach, ale decyzja o ich niezbędnej ilości ma być podjęta przez lekarza.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Czytaj poprzednie

Koniunktura Repatriancie

Czytaj kolejne

W jaki sposób wybrać ubezpieczenie dla czworonoga czy też kota online?

One Comment

  • Lubisz kawę? Kawa Wrocław sklep oferuje doskonałe kawy ziarniste, pełne smaku oraz aromatu. Sklep z kawą Wrocław jest miejscem dla prawdziwych smakoszy. Sklep kawa Wrocław to miejsce godne odwiedzenia, tam zamówisz kawa wrocław sklep w doskonałej jakości ziaren.

Dodaj swój komentarz