Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Wyspa na jakiej każdy odnajdzie coś wyjątkowego

Mali Lošinj to urokliwe miasto – wyspa z zachwycającymo widokami. Na początku było miastem portowym, jak wiele pozostałych miast w Chorwacji. Tętniące życie toczy się tu w centrum: sporo ludzi, łodzie, jachty, statki, restauracje, wywołująca bardzo dobre wrażenie natura. Opłaca się wybierać się na przechadzkę promenadą nadmorską.

Mali Losinj położona jest w największej zamkniętej zatoce pośród okolicznych wysp, czyli w Augusti. To największe miasto na wyspie na Morzu Adriatyckim. Pierwsze informacje o tym miejscu notuje się już w XII wieku. Wtedy dwanaście chorwackich rodzin pojawiło się na wyspie Losinj. Teraz miejsce to jest cenione za wspaniałą naturę, jak i wiele obiektów zabytkowych nawiązujących do jego burzliwej przeszłości. Więcej wiadomości można odszukać na stronie internetowej https://mint.gov.hr/vijesti/dan-grada-malog-losinja/8575

Pośród obiektów godnych zwiedzenia bez wątpienia wymieniać można: wille wywodzące się z pochodzącej z Austrii arystokratycznej familii, kościół świętego Marcina wybudowany w 1450 roku, kościół Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny – Annunziata z 1858 roku, kościół świętego Mikołaja z 1857 roku razem z fontanną z 2 delfinami wyrzeźbionymi w kamieniu dla zapamiętania dopłynięcia do Mali Losinj wody bieżącej z jeziora Vransko w 1960 roku, pachnący ogród ziół wykazujących działanie lecznicze, pomnik Ambroza Haracica, czyli znanego chorwackiego botanika oraz pomnik Josipa Kasmana, sławnego na całym świecie śpiewaka operowego urodzonego w tym miejscu. Już ta lista pokazuje, że Mali Losinj jest rzeczywiście miejscem godnym uwagi. Chorwacja już od wielu lat umieszczona jest na liście krajów chętnie odwiedzonych.

Tak cudowne wyspy jak prezentowana motywują do odwiedzania. Wielbiciele cudownych plaż muszą zobaczyć te plaże jak: Bojcic, Kadin, Krivica, Pijesak, Borik, Veli Zal, bądź Poljana. W głowie z pewnością wpiszą się również zatoczki: Suncana, Engleza, Valdarke, czy Zabodarski. Zaleca się tu kąpiele i odpoczynek pod sosnowymi drzewami. Podana wyspa jest świetnym miejscem na wakacje. Bez wątpienia, jej uroku nie można będzie zapominać. Niezależnie od faktu, jak ktokolwiek preferuje wypoczywać, wyszuka tutaj coś dla siebie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Czytaj poprzednie

Na czym skupia się skuteczna rehabilitacja?

Czytaj kolejne

Plac budowy – które materiały zakupić?

Dodaj swój komentarz