Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

W jaki sposób zadbać o psa? Selekcja karmy

To smutne w psychologii czworonoga nie jesteśmy w stanie mówić o jego samodzielnym myśleniu, a dzieje się tak, wobec tego, że większość czynności pieska opiera się zwłaszcza na instynktach. Sporo zachować pieska, jakie możemy obserwować, na co dzień wywodzi się z jego dzikiej przeszłości. Zachowaniami tymi są na przykład: kopanie w ziemi, zagrzebywanie własnych odchodów oraz kręcenie się w kółko. Psie instynkty sprawiają, ze wie on jak zachować się w danej sytuacji, jednakże posłuszeństwo czworonoga wobec człowieka zależy w głównej mierze od polecenia, jakie pozostanie mu wydane.

Jakikolwiek pies, który uczony jest od okresu szczenięcego wie, że solidne wykonanie polecenia wydanego mu przez właściciela zapewni mu nagrodę, w formie cukierka czy również pieszczoty. Dobrą opcją jest też dobra karma, jaka ma prawo służyć jako nagroda – znacznie więcej na premium sucha karma dla psa. Pies w okresie, kiedy tak właściwie żył na wolności, zawsze żył w grupie, w jakiej to panowała pewna hierarchia.

Taka hierarchia pośród psów istnieje do dzisiaj, wobec tego mimo faktu, że pies został udomowiony, a również pozbawiony swoich oczywistych towarzyszy, wolno ogłosić, że dla niego sforą zastępczą jest towarzystwo ludzi, którzy mieszkają z nim w jednym domu. Z tego także względu każdy udomowiony pies bardzo szybko przyzwyczaja się do osoby, która jest jego właścicielem, czy też także, która zazwyczaj przebywa w mieszkaniu. Taką osobę twierdzi on za najważniejszą w grupie i zawsze jest jej posłuszny.

Z kolei pies innych domowników traktuje zwykle na równi z sobą, a czasem nawet próbuje wybić się w hierarchii ponad nich, wskutek tego zdarza się, że nie zawsze spełnia wydane mu poprzez nich polecenia, a w pewnych sytuacjach wręcz całkowicie ich ignoruje. W hierarchii z dziećmi, pies uważa, że znajduje się ponad nimi, bowiem twierdzi je za osoby słabe, jakim bez ustanku przydatna jest opieka. Z tego również względu czuje się za nich odpowiedzialny oraz chroni je przed trudnościami.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Czytaj poprzednie

Gdzie kupować łożyska?

Czytaj kolejne

Zabieg prosty oraz pewny – mezoterapia

Dodaj swój komentarz