Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Istota psychoterapii w odtruwaniu alkoholowym i odwyku

Istotną, zazwyczaj wykorzystywaną metodą w uzależnieniach, są środki farmakologiczne. Mimo, iż wyzwalanie z nałogu w rzeczywistości powinno opierać się głównie na psychoterapii, w wielu przypadkach tę kwestię problemu bagatelizuje się, wierząc, iż faktyczną pomoc i ulgę przyniosą bezpośrednio użytkowane leki. Osoby uzależnione zwykle przekonane są o tym, że same dadzą sobie radę w tej nierównej walce.

Uważają, iż podołają żmudnemu procesowi abstynencji i wierzą, iż są na tyle silne, aby zwyciężyć i w każdej chwili ogłosić sobie stop. Leczenie alkoholizmu podejmują praktycznie na własną rękę, wymuszając na medykach przepisanie środków, jak leki antydepresyjne (np. SSRI).

Znaczące jest również odtruwanie – znacznie więcej na detoks alkoholowy. W rzeczywistości są to środki okolicznościowe, pomagają obronić abstynencję jedynie w przeciągu ich przyjmowania. Po odstawieniu takiego lekarstwa depresja, poczucie lęku i fizycznego uzależnienia często powracają ze zdwojoną siłą, wywołując gwałtowniejszy nawrót schorzenia. Popularne są także środki wydłużające wstrzemięźliwość i zmniejszające dawki spożycia alkoholu (np. akamprozad), te jednak także zalecane są jedynie wspomagająco, przy leczeniu psychoterapeutycznym.

Należałoby doliczyć, iż do grup takich kierowane są nie tylko osoby uzależnione bezpośrednio, lecz niesłychanie nieraz także ich bliscy, rodziny jako osoby współuzależnione. Eliminowanie tendencji do trunków okazuje się być ściśle powiązane z leczeniem psychiki wszystkich osób istotnych dla alkoholika. Z reguły okazuje się, że działania podejmowane przez bliskich w odpowiedniej wierze.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Czytaj poprzednie

Pomysły na rzeczowe podarki – ręcznik z haftem

Czytaj kolejne

Mieszkanie na sprzedaż – pomoc biura nieruchomości

Dodaj swój komentarz