Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

W jaki sposób tworzyć pozytywny wizerunek firmy – torby ekologiczne

Obecnie w niejednym sklepie jesteśmy w stanie się spotkać z eko artykułami. Cechuje je wielka różnorodność ze względu na swój ekologiczny zakres. Co poniektóre z punktów sprzedaży są stricte przydzielane ekologicznym artykułom. Stworzona przez nas wiedza na temat tego typu artykułów jest znikoma oraz nieraz nie przywiązujemy uwagi do oznakowań znajdujących się na opakowaniach.

Jakkolwiek symbole te mają duże znaczenie i nie bez powodu są rozmieszczane na etykiecie – także, jeżeli chodzi o torby ekologiczne, jak torby bawełniane producent. Oznakowań tych jest niezmiernie wiele i warto chociażby część z nich zapoznać.

Kiedy przy towarze zobaczymy znaczek z gwiazdkami UE w kształcie liścia na zielonym tle będziemy wiedzieć, iż konkretny produkt należy do żywności, która spełnia nadzwyczaj surowe normy i nie jest to towar z importu. Symbol mu przypisany to Euro-liść. Następną grafiką okazuje się być obraz kuli ziemskiej z informacją nad globem „bezpieczny dla ozonu”, i u dołu „pozbawiony FCKW”. Świadczy to artykuł, który jest pozbawiony freonów wpływających szkodliwie na powłokę ozonową, co jest przyczyną efektu cieplarnianego. Kolejny symbol przedstawia Błękitnego Anioła i jest on przypisywany rozmaitym produktom ekologicznym.

Wskazanie pochodzi z Niemiec i jest to najwcześniej powstały symbol tego typu. Jeżeli spotkamy żywność, jaka pochodzi od zwierzaków, lub też roślin możemy się spotkać z greckim certyfikatem określanym mianem Bio Hellas. Kolejny będzie sporo mówiący obrazek ludzika wrzucającego coś do pojemnika na śmieci „Dbaj o czystość. Wrzuć do kosza”. Tudzież 3 strzałki przy towarze powiadają nam, iż opakowanie nadaje się do recyklingu. Dla osób przeciwnych zabijaniu zwierząt przygotowano artykuły ze znaczkiem przedstawiającym podobiznę królika na tle czarnego trójkąta – Animal Friendly. Także opakowania biodegradowalne posiadają własne oznaczenie i powiadają nam o opakowaniach, jakie ulegają rozkładowi w czasie kompostowania. Minionym wartym uwagi symbolem jest Ekoland przyznawany przez Polskie Stowarzyszenie Producentów Żywności Metodami Ekologicznymi.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Czytaj poprzednie

Energia odnawialna ratunkiem dla Ziemi – w jaki sposób zadbać o środowisko?

Czytaj kolejne

Schorzenia z jakimi można skierować się do renomowanej poradni endokrynologicznej

Dodaj swój komentarz