Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Co warto wiedzieć o tresurze pieska – fundamentalne szkolenie psów

Każdemu właścicielowi pieska zależy na tym, aby jego ulubieniec był mu oddany i właściwie reagował na wydawane polecenia. Psy żądają wobec tego tresury, jaka wspomaga ukształtować ich charakter.

Obecnie istnieje możliwość oddania psa do specjalnej szkoły, gdzie zostanie poprawnie wytresowany, niemniej jednak nie zawsze jest to nieodzowne. Sporo rzeczy wolno zresztą zdziałać we własnym zakresie. Grunt to nie zapominać o paru sprawach. W głównej mierze przydatna jest cierpliwość. To jak błyskawicznie pies uczy się miarodajnych rzeczy jest zależne od jego usposobienia, a też od rasy.

Wiadomo również, iż im młodszy jest pies, tym przyzwoiciej. U dorosłych psów zmiana pewnych zachowań jest niesłychanie skomplikowana lub w ogóle nie możliwa. W tresurze niesłychanie ważna jest systematyczność – więcej na ten temat wolno dowiedzieć się na Szkoła dla psów Warszawa, gdzie znajdują się istotne wiadomości dotyczące szkolenia psa.

Najprawidłowiej to robić na co dzień o ciągle korzystających z naszej oferty porach. Jednorazowy trening nie powinien trwać zanadto długo – w przeciwnym wypadku zwierzę będzie posiadać problemy z koncentracją. Właściciel musi być również konsekwentny bez względu na okoliczności. Inaczej do pieska docierają sprzeczne komunikaty i w rezultacie nie wie on, co ma robić. Tresując psa, w żadnym wypadku nie wolno się uciekać do kar fizycznych. Nie zapewniają spodziewanych rezultatów, nie wspominając o tym, iż dla zwierzęcia to trauma. Tresura powinna wzmacniać więź między psem a właścicielem, nie może ona opierać się na strachu.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Czytaj poprzednie

Szczeniaki wymagają szkolenia – właściwe szkolenie psów

Czytaj kolejne

W jaki sposób dbać o ogród?

One Comment

  • Potrzebujesz dobrej karmy dla psa? Sprawdź karty w sklep zoologiczny online, tutaj znajdziesz karmy, które będą odpowiednie dla twojego psa. Sprawdzony skład zapewni odpowiednio zbilansowaną dietę twojemu pupilowi.

Dodaj swój komentarz