Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jaką podłogę do mieszkania kupić?

Jakiekolwiek rozwiązanie ma własne niedociągnięcia i zalety. W jaki sposób chodzi o parkiet olejowany to potrzeba częstej oraz mozolnej pielęgnacji parkietu, potrzeba dogłębnego czyszczenia oraz pastowania (raz w miesiącu, a w pierwszym roku po nałożenia oleju nawet 2 razy w miesiącu), stosowanie szczególnych dla posadzki olejowej środków i są one chłonne – zatrzymują zabrudzenia oraz zacieki. Posadzka olejowa nie jest polecana dla ludzi cierpiących na brak czasu i nieumiejętność zachowania czystości w domu. To podłoga perfekcyjna dla czyściochów, kochających estetyczne wnętrza mieszkania.

W przeciwnym wypadku poprawniejsza będzie podłoga lakierowana. Nie jest tak pociągająca i luksusowa jak podłoga pokryta olejem jakkolwiek jest znacznie prostsza do utrzymania w czystości oraz tańsza w eksploatacji.

Mimo to, jednakowo jak olejowa – również posadzka lakierowana ma wady jak i zalety. Jakie? Nie wymagają wielu zabiegów pielęgnacyjnych (wystarczy mop z wodą oraz delikatny detergent), bez trudu utrzymują czystość, nie zatrzymuje zabrudzeń, niezbędne jest stosowanie tylko podstawowych zasad konserwacji drewnianych podłóg, gruntowne czyszczenie niebezużyteczne tylko raz na kilka lat, żeby uniknąć rys, warto użyć lakieru satynowego lub też matowego. A defekty podłogi lakierowanej?

Swobodnie powstają rysy, rysy niesłychanie dostrzegalne na połyskliwym lakierze, parkiet niejednokrotnie się elektryzuje, przyciąga więcej kurzu, (jednakowoż łatwiej go wyczyścić), nie nadaje się do naprawy punktowej, jeżeli się zniszczy, jedynym ratunkiem jest renowacja poprzez wtórne malowanie i cyklinowanie. Wiesz już wszystko – decyzja należy do Ciebie, jeżeli potrzebujesz akcesoriów, zobacz lagrus classic r1. Zastanów się czy istotniejsze są dla Ciebie kwestie estetyczne, czy praktyczne i pamiętaj – podłogę zawsze można poddać renowacji i wymienić jej asekurację na inną.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Czytaj poprzednie

Domy ekologiczne – czy opłaca się w nie inwestować pieniądze?

Czytaj kolejne

W jaki sposób poprawić osiągi samochodu sportowego?

1 Comments

    Avatar photo
  • Nieruchomości w dużym mieście mają zróżnicowaną powierzchnię oraz lokalizację. Klienci powinni więc określić w pierwszej kolejności czego konkretnie szukają i na czym swoją uwagę mają skupić profesjonaliści z https://123skupnieruchomosci.pl.

Dodaj swój komentarz