
Wygląd łysiczki lancetowatej opisany na stronie GoldenTeacher obejmuje chociażby to, jak prezentuje się nóżka tego gatunku grzyba. Jest ona bardzo wąska, natomiast mocna oraz twarda, jak i uelastyczniona. Nie można jej połamać, wobec czego w czasie zbiorów należy ją ucinać nożyczkami. Grubość nóżki jaką ma łysiczka lancetowata wynosi od milimetra do max 3 milimetrów. Ma ona kolor kremowy, jasnożółty lub brązowawożółty, a u podstawy ma barwę niebieską z kropeczkami bieli.
Nie jest ona w linii prostej, bo w jednym miejscu będzie nieco grubsza, a w odmiennym, trochę zwężona. Trzon tego grzyba nie jest pusty wewnątrz. Miąższ jest cienki, blady, biały, bez wyraźnego posmaku, natomiast niektórym kojarzy się z rzodkiewką. Zarodniki mają kolor ciemnobrązowy z mocno czerwonym wybarwieniem. Można też dowiedzieć się czegokolwiek o kapeluszu. Zwykle jest stożkowaty, dzwonkowaty lub zaostrzony. Na szczycie kapelusza znajduje się charakterystyczny guzik. Nieco starsze owocniki mogą posiadać pomarszczone brzegi.
Blaszki kapelusza są rozmieszczane rzadziej, posiadają sporą szerokość i trochę przerośnięte, solidnie wrośnięte do trzonu. Ich kolor szybko się zmienia, od purpury po czerń. Obeznając się z opisami można wnioskować, jak prezentuje się wskazany grzyb. Najważniejsze informacje w temacie łysiczki lancetowatej są podawane w interesujący sposób. Twórcy mają pojęcie, jak wzbudzić ciekawość internautów. I z tego powodu warto zaglądać na witrynę.